Ako využívať sociálne médiá ako súčasť stratégie vášho náboru? Použitie na hľadanie a prilákanie pozornosti tieto hashtagy!

V dnešnej dynamickej dobe je kľúčom k úspešnému podnikaniu nájdenie tých najvhodnejších, talentovaných a lojálnych zamestnancov. Deti milénia, ako ich voláme, stále viac a viac ako kedykoľvek pred tým využívajú sociálne siete pri hľadaní práce a recruitment a využívanie sociálnych médií pri nábore sa stalo novou formou oslovovania verejnosti s pracovnými ponukami. Ak chceme dať vedieť, že pracovné miesta sú k dispozícii, musíme ich „zverejniť“.

Tu sú niektoré s najviac využívaných a najefektívnejších hashtagov v procese náboru cez sociálne médiá, vďaka ktorým bude vaše oznámenie virálne a osloví aj bežnými procesmi nedosiahnuteľne variabilnú verejnosť.

Celosvetovo je najpoužívanejšia a najefektívnejšia sociálna sieť pre náborové aktivity Twitter, u nás e to najmä Facebook. Preto je dôležité ich pri nábore využívať. Firmy môžu platenou ale aj neplatenou (pri dobrej značke firmy) formou zverejňovať svoje pracovné pozície a rozptýliť ich dosah na všetky sociálne skupiny. Pokiaľ má váš firemný profil tisíce „lajkov“nie je ťažké rozšíriť povedomie o ponukách no menšie spoločnosti s obmedzeným dosahom môžu zvýšiť dosah svojich príspevkov pri zverejňovaní pracovných ponúk cez platené reklamy. V oboch prípadoch ak sa rozhodnete zdieľať svoje pracovné ponuky, hashtagy by mali byť rovnako dôležitou súčasťou vašej stratégie ako napríklad chytľavý názov či prepracovaný popis práce.

#nowhiring
#jobs
#joblisting
#jobposting

Ako hashtag môžete pridať aj názov pozície alebo spoločnosti
#salesrep
#csrep
#recrulab

Najlepšie instagramové hashtagy pre nábor:

Instagram je skvelým zdrojom pre zverejňovanie pracovných ponúk, kde zároveň zvyšujete aj povedomie o vašej spoločnosti tou neformálnou cestou. Spoločnosti často využívajú instagram na zdieľanie fotografií z officu, firemných akcií, oznamov, tiež pre vizuálne komunikovanie produktov a iné. Nepodceňujte instagram, je to informačný kanál s obrovským záberom.

Typický instagram nábor post: „Baví Vás baviť sa pri práci, pridajte sa k nám, teraz medzi seba potrebujeme marketingového špecialistu, hodí sa k nám organizačný typ a tímový hráč.

#marketingjob #hiring„.

Dôležité insta hashtagy:

#joblisting
#hiring
#joinourteam

názvy pozície: 

#marketing #manager #advertising #sales

Hlavným cieľom zdieľania pracovných pozícií cez instagram je komunikovať prostredie spoločnosti ako ideálne miesto pre trávenie svojho pracovného času a priestor pre rozvoj kariérny aj sociálny.

LinkedIn nástroj na hiring je u nás z týchto troch sociálnych sietí najpoužívanejší. Veď na to bol vytvorený. Ľudia očakávajú, že pracovné ponuky budú súčasťou príspevkov, ktoré vychádzajú na hlavnej stránke takže hashtagy sú menej dôležité. Avšak ak sa ich rozhodnete používať tak určite zaraďte aj tieto:

#jobs
#growwithus
#applynow
#jobsearch
#jobposting
#nowhiring

Ak má vaša firma účty na všetkých sociálnych sieťach, je praktické zdieľať rovnaký príspevok s rovnakými hashtagmi naraz cez všetky platformy. Tak obsiahnete najväčšie „publikum“.

Používanie sociálnych sietí je dnes neoddeliteľnou súčasťou náborového procesu. Nájdite a vytvorte svoj hashtag, ktorý charakterizuje vašu spoločnosť a tým maximalizujte efektivitu svojich náborových aktivít. Určite sa to oplatí.

zdroj: https://www.techfunnel.com/martech/best-hashtags-for-recruiting-on-social-media/

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať Vám kvalitnejšie služby. Používaním našich online služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookies. Viac informácií nájdete tu.